Mielőtt nekikezdek a tartalomnak, ell kell mondjam:
Ez csak akkor ilyen nagy gond, ha az anyag bőven több, mint 1000 oldal (!). Én értem, hogy van akinek a stábja olvasgatja ezeket és megosztják a feladatokat, vagy épp el sem olvassák, mert le van boltolva mire hogyan kell szavazni. De így felelős döntést hozni meglehetősen kétséges.

Na de lássuk, mik voltak a legfontosabb anyagok:
A mi szempontunkból természetesen az újabb kedvezmények a vendéglátós szektornak, újabb éjfélig meghosszabbított terasz-nyitvatartás előterjesztés:



Természetesen írtam módosító előterjesztést:
Elkerülendő a félreértéseket vagy a hibákat, elküldtem a terasz-nyitvatartásos módosító javaslatot a jegyzői irodára átnézésre, magyarázattal és a kéréssel, hogy segítsenek javítani, ha probléma van.
A módosító lényege:
1. A teraszok este 10-ig lehetnek nyitva, kivéve a társasház hozzájárulása esetén kaphat egyedi nyitva tartást, legfeljebb éjfélig. (ez eddig is így volt)2. Az általunk beadott módosító a józsefvárosi szabályozást átvéve a magánterületekre és fővárosi területekre eső teraszok szabályozását is előírja, tekintettel arra, hogy a terasz működése nem függetleníthető az üzlettől, és az üzemeltetőtől.3. Új eleme továbbá, hogy a külön nyitva tartási engedély visszavonható, amennyiben a közösségi együttélés szabályait előíró rendelet bármely pontja megsértésre vagy megszegésre kerül.4. Szintén új eleme, hogy azok a helyek, amelyek már a 46/2012 alapján rendelkeznek engedéllyel, ott a városüzemeltetés bírálja el a külön engedélyt, ahogy eddig is, a fővárosi útszakaszra eső és magánterületre eső teraszok esetén a jegyző

Az ülés csúcspontja pedig:
Az utolsó napirendi pont volt, melyet a Momentum képviselői adtak az örökkévalónak. Az előterjesztés lényege az volt, hogy leszögezi, hogy a kormány az elvonásokkal súlyos sebet ejt az önkormányzatokon.
Ez eddig tökéletesen rendben is van, ám a levél stílusa, hangsúlya olyan aránytévesztésben volt, hogy fel is szólaltam, hogy elmondjam, hiába értek egyet a tartalmával, ilyen stílusú levélhez egyszerűen nem adom a nevem. Maga a megfogalmazás és az összkép olyan volt, mint amikor egy eszköztelen gyerek hisztivel fenyegetőzik. A kifogásolandó dolgok közül hadd ragadjak ki néhány példát:
- nem maradhatott ki a levélből egy kis Orbán Viktorozás
- "támadást intéznek Budapest ellen"
- "követeljük a kompenzációt!"
- "felszólítjuk a kormányt!"
De az igazi csúcs az előterjesztés határozati javaslata, melyben Erzsébetváros önkormányzata FELSZÓLÍTJA A KORMÁNYT. Na ennél a résznél kishíján felnevettem. Vajon a Momentum komolyan gondolta, hogy ennek lesz bármi hatása? Ettől a levéltől a kormány fülét-farkát behúzva elnézést kér majd, és kihúzza Erzsébetvárost a sarc-listáról? Mi értelme egy ilyen levélnek? Nyilván azon túl, hogy egy politikai állásfoglalás semmi.
Mint említettem, az elvonásokkal én sem értek egyet. De egy ilyen levélhez sem én, sem az Élhető Erzsébetváros Egyesület nem adhatja a nevét. Egy kulturáltan megfogalmazott nyílt levél esetén persze egész más lenne a helyzet, de ez....
Arról már nem is beszélve, hogy az utóbbi időben nagyon megszaporodtak az olyan előterjesztések, aminek nincs konkrét tartalma, csupán ilyen tipusú állásfoglalások, szándéknyilatkozatok. Kötve hiszem, hogy az önkormányzati testület feladata az lenne, hogy szavazással döntsön politikai állásfoglalásokat illetően.
Remélem a jövőben jóval kevesebb ilyen kirakat-politizálást fogunk látni.